Stalo tenisas

Judri rakečių sporto šaka žaidžiama su lengvais kamuoliukais ant specialaus stalo teniso stalo. Stalo tenisas – puikus būdas energingai praleisti laiką tiek mėgstantiems rimtas treniruotes, tiek tiems, kurie raketę laiko pirmą kartą gyvenime. Pagrindinis stalo teniso privalumas – patogumas, kadangi elementari įranga ir nedidelė aikštelės apimtis leidžia žaisti stalo tenisą beveik bet kur.

Stalo tenisas yra sporto šaka, kurioje nuolat patiriamas stresas, nesvarbu, ar tai būtų žaibiška pergalė, ar pralaimėjimas. Situacijos keičiasi ir sportininkai mobilizuojasi įveikti stresą. Neabejotina, kad sportininko pasirinktas žaidimo stilius natūraliai priklauso nuo jo fizinių ir protinių galimybių. Pagrindinė stalo teniso technika visiems žaidimo stiliams yra vienoda ir tik tada, kai sportininkas pakils iki nustatyto lygio, tada galimas individualių savybių pasireiškimas. Tenisininkui ypač svarbi vizualinė ir motorinė atmintis. Jų pagalba sportininkas greitai įvaldo techninius elementus ir sukuria taktinius derinius. Vizualinė atmintis gali būti tobulinama nuolat, o motorinė atmintis turi būti lavinama atliekant sudėtingiausius judesius. Visi žinomi meistrai turi savo piešinius, juos kartodami, tenisininkas formuoja asmeninę techniką, kuria savo žaidimo stilių.

Teniso žaidėjui svarbiausias specializuotas suvokimas yra kamuolio pojūtis. Tenisininkas atsižvelgia į kamuoliuko greitį, kryptį ir sukimąsi, varžovo padėtį smūgio metu, prieš ir po smūgio. Sportininkas turi fiksuoti ne tik varžovo, bet ir savo psichologinę būseną. Žaidimo metu tenisininkas ne tik mąsto, jis turi analizuoti, stebėti, lyginti. Tai yra proto darbas ir yra sportininko operatyvinio mąstymo pagrindas. Norėdami pasiekti sėkmės, turite išsiugdyti stiprios valios savybes: atsidavimą, atkaklumą, atkaklumą, ištvermę ir susivaldymą, drąsą ir ryžtą, iniciatyvą ir savarankiškumą. Visą valingų savybių struktūrą vienija tikslingumas. Sportininkas išsikelia sau kartais sunkius, bet gana pasiekiamus tikslus ir juos įgyvendindamas apsunkina. Tai ugdo asmenybę, ugdo sportinį charakterį, naikina trūkumus. Norėdami pasiekti savo tikslą, turite kovoti su silpnumu, nuovargiu, tinginimu ir paaukoti asmeninį gyvenimą. Tikrame stalo tenise neeilinius rezultatus laimi tik atkaklūs ir atkaklūs žmonės, tie, kurie tikrai yra kryptingi.

Istorija

Ši sporto šaka sugalvota Didžiojoje Britanijoje 1880 m., o dabartinio pavidalo tapo 1900 m. Dėl garso, kurį sukelia celiuloidinis kamuoliukas, atšokdamas nuo stalo, šis žaidimas buvo pavadintas „ping – pong“. Tačiau šis pavadinimas buvo užpatentuotas JAV,  todėl europiečiai šią sporto šaką pavadino stalo tenisu. Tarptautinė Stalo Teniso Federacija (ITTF) buvo įsteigta Berlyne 1926 m. ir tais pačiais metais įvyko pirmasis pasaulio čempionatas. Iki 1950 m. šioje sporto šakoje dominavo vengrai, čekai ir anglai, o po to japonai ir kinai įsiveržė į pirmaujančias pozicijas, pateikdami žaidime daug taktikos ir technikos naujovių.

Kyla klausimų? Skambinkite dabar!